نمایندگی
شهرها
پشتیبانی
محصولات
فروش
محصولات
کتابخانه مذهبی
قرآن کریم (متن کامل، ترجمه، قرائت و ...)
 
نظرسنجی
سوالی برای نظر سنجی وجود ندارد
نظرات سایرین  |  آرشیو نظرسنجی
سازمان دارلقرآن الكريم خبر داد؛ ورود قرآن چاپ چين به كشور متوقف و فروش آن ممنوع شد
فایلی وجود ندارد No

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن‌كريم سازمان دارالقرآن‌ از توقيف قرآن‌هاي چاپ‌شده در چين موجود در بازار كشور خبر داد و گفت: براي چاپ و صحافي كتاب مقدس «قرآن» شرايط خاصي وجود دارد كه در كشورهاي غيراسلامي رعايت نمي‌شود.


 به نقل از روابط عمومي سازمان دارالقرآن الكريم، احمد حاجي‌شريف، معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن‌كريم سازمان دارالقرآن‌ الكريم در خصوص تابلوهايي كه حاوي برخي از سوره‌هاي قرآن‌كريم است و از كشور چين يا ديگر كشورها وارد ايران شده‌اند، گفت: مدتي است تابلوهايي از جنس پوست، چوب يا مقوا كه آيات قرآن كريم روي آنها نوشته شده، توسط شركت‌هاي ايراني خريداري و از طريق گمركات به كشور وارد مي‌شوند.
وي با اشاره به مشاهده واژگان اشتباه اين تابلوها كه عموماً‌ آيات قرآن هستند، اظهار داشت: با توجه به هماهنگي‌هاي صورت گرفته توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و گمرك جمهوري اسلامي ايران از ورود اين تابلوها جلوگيري خواهد شد.
معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن الكريم از شركت‌هاي وارد كننده اين تابلوهايي كه با آيات قرآن زينت مي‌يابند درخواست كرد كه در مرحله نخست، اقدام به ورود چنين كالاهايي نكنند، چرا كه در ايران تابلوهاي بسيار زيباتر، از لحاظ خوشنويسي، طراحي و قاب وجود دارد و نيازي نيست كه تابلوي قرآني از چين و يا ديگر كشورها وارد ايران شود.
حاجي‌شريف همچنين در ادامه تصريح كرد: اگر برخي از شركت‌ها خواستار ورود اين تابلوها به ايران هستند بايد پيش از هر اقدامي، كاملاً آنها را بررسي كرده سپس به خريد آنها اقدام كنند تا براي ترخيص بار خود در گمركات با مشكل مواجه نشوند.
معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن‌كريم سازمان دارالقرآن‌ الكريم با اشاره به قرآن‌هاي چاپ شده‌اي كه از كشور چين وارد كشورمان شده است، تأكيد كرد: قرآن كتاب مقدس ما است و براي چاپ و صحافي آن شرايط خاصي وجود دارد كه در كشورهاي غيراسلامي آن شرايط، رعايت نمي‌شود لذا تقاضاي ما از تمام افراد حقيقي و حقوقي آن است كه قرآن‌هاي خود را در داخل كشور چاپ كنند و از سفارش چاپ به كشورهاي غيرمسلمان خودداري كنند.
وي تأكيد كرد: طبق توافق انجام شده بين سازمان دارالقرآن الكريم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از فروش تابلوهاي قرآني و قرآن‌هاي وارداتي بدون مجوز و همچنين قرآن‌هاي چاپ داخل كشور كه مجوز نشر ندارند در نمايشگاه‌هاي كتاب و نمايشگاه بين‌المللي قرآن جلوگيري خواهد شد.


تاريخ خبر : ۱۳۹۰/۴/۲۳
منبع : خبرگزاري فارس
ثبت نظر
نام
متن
تقویم تاریخ
۱ ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر

شماره سفارش

 

اوقات شرعی